Twoja przeglądarka jest przestarzała zmień ją na inną w zaktualizowanej wersji np Google Chrome czy Mozilla Firefox na aktualnej strona nie wyświetli się prawidłowo

1994

Przeprowadzka do nowej hali produkcyjnej

2003

Uruchomienie nowoczesnej linii technologicznej do produkcji kołder

2004

Budowa nowej hali produkcyjno-magazynowej oraz nowych pomieszczeń biurowych

2005

Zakup nowoczesnego ciągu technologicznego do produkcji kołder i poduszek

2010

Otrzymanie certyfikatu „Bezpieczny dla dziecka”

2014

Ekspansja zagraniczna ponad 50% produkcji

1992

1994

1999

2003

2004

2004

2004

2005

2010

2010

2011

2014

2020

1992

Początek działalności INTER WIDEX

1999

Pierwsza w Polsce maszyna do produkcji granulatu poliestrowego (wypełnienie poduszek)

2004

Pierwszy raz na Międzynarodowych targach HEIMTEXTIL we Frankfurcie nad Menem

2004

Otrzymanie certyfikatu jakości Öko-Tex standard 100 klasa I („Tekstylia Godne Zaufania”)

2010

Powstanie marki Senna Baby

2011

Rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

2020

Kolejne inwestycje w najnowocześniejsze technologie do produkcji kołder i poduszek

Produkcja

Doskonałą jakość naszych kołder i poduszek zapewniają najnowocześniejsze maszyny do produkcji, dostarczane przez wiodących producentów. W naszej pracy korzystamy z rozwiązań o światowym standardzie, wiele z nich zastosowaliśmy jako pierwsi w Polsce.

XXI wiek umożliwia pełną automatyzację produkcji, my jednak świadomie łączymy zaawansowane technologicznie maszyny i pracę ludzką. Ta fuzja - nowoczesności urządzeń i czułości ludzkiego oka i rąk - daje doskonałe efekty. Wiemy, że każdy produkt będzie starannie wykończony i wolny od wad, bo jakość jest sprawdzana na kilku etapach produkcji.

Tradycja

Na początku, czyli w 1992 r., była … jedna prosta maszyna pikująca i 3 pracowników. Było też doświadczenie w produkcji kołder i poduszek, które właściciel firmy Wiesław Mierzejewski zdobył pracując w szwedzkiej firmie działającej w tej branży.
Zysk z kolejnych lat pracy był inwestowany w zakup lepszych urządzeń i powiększanie zakładu.
Kolejni dystrybutorzy, a za ich pośrednictwem kolejne tysiące klientów przekonywało się, że produkty INTER WIDEX są wyśmienite. Kiedy w 2000 r. do firmy dołączyło kolejne pokolenie Mierzejewskich, pojawiły się jeszcze nowocześniejsze technologie produkcji i nowi klienci – poza granicami Polski. Marka Senna Baby „urodziła się” kilka lat później, kiedy … na świat przyszły wnuczki właściciela.
Dziś kołdry i poduszki INTER WIDEX zdobywają zadowolonych użytkowników w kilkudziesięciu krajach Europy i świata, są w dziecięcych pokojach, małych i dużych dorosłych sypialniach, wielkich hotelach o wielu gwiazdkach i niewielkich pensjonatach, pomagają pacjentom w szpitalach i sanatoriach, otulają nieustannie od prawie 30 lat.

Ludzie

Tak, mamy fantastyczny i niezwykle zaawansowany technologicznie park maszynowy, ale to ludzie są w INTER WIDEX najważniejsi. Wciąż pracują tu osoby, które są w firmie od początku i pamiętają każdy etap jej rozwoju.
Ponad 50% naszych pracowników jest z nami dłużej niż 10 lat, mamy więc powody by twierdzić, że o zdrowy i komfortowy sen naszych klientów dbają naprawdę doświadczeni i zaangażowani ludzie – pracownice i pracownicy, którzy są świetni w tym, co robią.
Ludzie w życiu naszej firmy to także wieloletni dostawcy, których sumienna praca i wspaniałe podejście przyczyniło się do naszego sukcesu.

Ludzie

Wiesław Mierzejewski

Właściciel

Jacek Mierzejewski

Dyr. ds. handlowych

Monika Mierzejewska

Dyr. marki Senna Baby

To, że od lat możemy oferować produkty najwyższej jakości, jest zasługą nie tylko technologii, ale przede wszystkim ludzi. Otaczamy się specjalistami i pasjonatami. Wielu z nich pracuje z nami od początku, a ponad połowa - 10 lat i dłużej!

Jesteśmy firmą rodzinną, a więc silne więzi i wsparcie - to podstawa.

Zapewniamy zdrowy


i komfortowy sen

wielu Europejczykom


w ich domach i hotelach.